Jakie studia?

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
Wioll
Raczkujący
Raczkujący

Re: Jakie studia?

Postautor: Wioll » 10 marca 2017, 17:06

ja jestem po filologii polskiej ze specjalizacją komunikacja językowa. Wydaje się, że kierunek nieprzyszłościowy? Nic bardziej mylnego. W trakcie studiów uczestniczyłam w wielu wolontariatach, projektach, byłam na WORK and TRAVEL USA ogólnie zbierałam fajne papierki do CV, dzięki czemu teraz to ja wybieram, a nie wybierają mnie. Wszystko zależy od podejścia i zaangażowania. Ważne, żeby tego czasu studiów nie zmarnować.

smarkata
Milczek
Milczek

Postautor: smarkata » 15 marca 2017, 17:58

Coraz więcej i to wybitnie zdolnych ludzi rezygnuje ze studiów ze względów finansowych. Teraz jeszcze chodzą słuchy , ze i uczelnie państwowe wprowadzą opłaty. Moje dziecko więc zaczęło szukać rozwiązań na własną rękę. A że marzą jej sie studia za granicą np w Anglii, to sprawa wydawała mi sie przegrana. Jestem ciekawa kto wiedział o fundacji theswanfoundation.pl. Fakt że wymagania są bardzo duże. Szanse mają wybitnie zdolne dzieci, których wiedza przekracza szkolne wiadomości. Warto zobaczyć ich ofertę. I jeśli się spełnia warunki to złożyć papiery. My mamy zamiar skorzystać i może się uda.

laguna
Milczek
Milczek

Postautor: laguna » 17 marca 2017, 17:09

Moim zdaniem studia są bardzo ważne i warto się na nie udać.Sama od jakiegoś czasu myślę o studiach zagranicą.

rafek34
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: rafek34 » 29 marca 2017, 15:17

Teraz ciężko trafić w dobry kierunek bo wszystko bardzo się zmienia. Jednak moim zdaniem zawsze pracę znajdzie farmaceuta. Ludzie niestety chorują i zawsze będą więc uważam,że to dobra droga. Podobno chwalą sobie farmację w Łodzi, muszę się przyjrzeć jak to dokładnie wygląda.

Ajaks
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: Ajaks » 31 marca 2017, 02:27

Ja poszłam wbrew systemowi i wybrałam technikum usług fryzjerskich Dehag Extra z Białegostoku zamiast studiów. Znajomi się dziwili, a teraz śmiać mi się chce, bo oni dalej nie mają pracy, a o mnie salony fryzjerskie się biją :P

Ela78
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Wodnik

Postautor: Ela78 » 31 marca 2017, 20:44

Ja wybrałam Psychologia kierunek, najbardziej popularny. Zawsze marzyłam by pracować z dziećmi w szkole czy tez w innej placówce. Bardzo dobra szkoła jest w Łodzi Akademia AHE uczelnia wprowadziła Europejskie standardy edukacyjne i w ten sposób realizuje nowy paradygmat edukacji są też warsztaty rozwijające umiejętności komunikacji,współpracy czy też rozwiązywania konfliktów. Psychologia jest świetnym wyborem gdyż zdobędziesz dużą wiedzę psychologiczną która się przyda w wielu obszarach zawodowych.

laguna
Milczek
Milczek

Postautor: laguna » 21 kwietnia 2017, 18:09

Dokładnie, warto zadzwonić albo poszukać jakiegoś cennika na stronie uczelni. Ja studiuję na WSZOP w Katowicach na kierunku - filologia angielska i muszę przyznać, że warto było zainwestować w te studia, bo poziom nauczania jest bardzo wysoki i mimo, że zawsze wydawało mi się, że świetnie znam język angielski, musiałam ostro wziąć się do nauki.

julkak
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: julkak » 25 kwietnia 2017, 14:36

Ja tez popieram pomysł studiowania zagranicą. Ostatnio znajoma podesłała mi ciekawą stronę gdzie można znaleźć najważniejsze informacje na temat studiowania w Anglii studiujwanglii.pl. Informacje na temat uczelni, kierunków, sposoby ich finansowania i opinie innych studentów. Ja sama poważnie zastanawiam się nad wyborem jeden z proponowanych przez nich uczelni.

edyta126p
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Panna

Postautor: edyta126p » 4 maja 2017, 09:02

Osobiście to bym wolała studia w Polsce. Jakoś nie bardzo chcę jechać za granicę, a u nas też są dobre studia. Ciekawe specjalności i wykwalifikowana kadra. Właśnie zastanawiam się nad podyplomówką z grafiki.

greemsy
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: greemsy » 9 maja 2017, 14:38

Osoby studiujące za granicą muszą bardzo dobrze znać język obcy, gdyż na pewno wykłady prowadzone są w obcym języku. Ja popieram tylko studia w Polsce, gdyż z językami obcymi mam pewne problemy. Zastanawiam się nawet na pójście w tym roku na studia we Wrocławiu na kryminologię i kryminalistykę. Trochę się boję, ale studia to nie wakacje tylko masa pracy ;) Mam nadzieję, że przyda mi się to w życiu ;)

NeoES.1UM
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Postautor: NeoES.1UM » 11 maja 2017, 06:28

Moim zdaniem warto wybrać jakieś studia inżynierskie, np. na Europejskiej Uczelni w Warszawie,
które na pewno dobrze przygotują studenta.

kolia
Milczek
Milczek

Postautor: kolia » 11 sierpnia 2017, 12:01

A sprawdzaliście studium charakteryzacji i wizażu u Dziewulskich? Myślę, że dostępne są tam bardzo ciekawe wydziały, więc możecie zajrzeć na http://www.dziewulscy.pl/wydzial-charak ... protetyki/ , gdzie dostępne są szczegóły oferty.

Wróć do „Pogaduszki”