Jakie studia?

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
marika129
Raczkujący
Raczkujący

Re: Jakie studia?

Postautor: marika129 » 27 września 2016, 20:43

Ja jestem zdania, że wszystkie kierunki związane ze zdrowiem są przyszłościowe, np. ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo albo kosmetologia. Ja sama wybieram się na ratownictwo medyczne i będę studiowała na Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Żyrardowie: http://www.cm.edu.pl/ . Mają naprawdę ciekawą ofertę.

laguna
Milczek
Milczek

Postautor: laguna » 18 października 2016, 15:28

Uważam, że czasem lepiej wybrać się na dodatkowe kursy niż na studia. Można też iść do szkoły policealnej. Ostatnio często spotykany jest zawód optyka. Są szkoły policealne, które kształcą w tym kierunku. Może lepiej iść w tę stronę? :)

hashkinis
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: hashkinis » 19 października 2016, 19:32

Zdrowie zawsze będzie w kręgu największych zainteresowań człowieka :)

nowacz123
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Postautor: nowacz123 » 28 października 2016, 15:20

Studia związane z rehabilitacją są jak najbardziej na czasie. Jest spore zapotrzebowanie na rehabilitantów. Zobacz ile jest klinik, np. w Olkuszu bardzo dobra. A jak rynek nasz nasyciłby się, wówczas też i za granicą ten zawód jest też popularny.

loobinni
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: loobinni » 28 października 2016, 19:51

Dla mnie podstawą jest systematyczna nauka, sama nie byłabym w stanie zmotywować się do nauki dlatego zapisałam się do szkoły językowej SPEAK UP filie w wielu miastach w Polsce ! Gdzie na bieżąco ćwiczę język, a dodatkowo w domu dużo czytam po angielsku i oglądam filmy zaczynając od tych dla dzieci na komediach romantycznych kończąc !

michalnik
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: michalnik » 30 października 2016, 11:49

w dzisiejszych czasach to najlepsza jest informatyka niby :)

maciek233
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: maciek233 » 2 listopada 2016, 11:42

Mam pytanie dotyczące pisania pracy dyplomowej z logistyki, znalazłem na tej stronie informacje dotyczące pisania pracy iprace.pl, korzystał ktoś z was może? Będę wdzięczny za opinię ponieważ termin zbliża się wielkimi krokami a na razie to mam stronę tytułową.

edyta126p
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Panna

Postautor: edyta126p » 18 listopada 2016, 12:36

Dziś to rzeczywiście liczą się głównie studia inżynierskie związane z maszynami i informatyką o na przykład Budowa i eksploatacja samochodów. Pojazdów jest coraz więcej, z czym wiąże się zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży.

Miminka
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Skorpion

Postautor: Miminka » 27 grudnia 2016, 23:17

Studia często wiążą się z przeprowadzką,, jest to też dobra okazja by się usamodzielnić i wyprowadzić od rodziców :)

Awatar użytkownika
celeste
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: celeste » 3 stycznia 2017, 12:55

Ciekawe czy braliście pod uwagę bezpieczeństwo wewnętrzne?
To ciekawy kierunek po ukończeniu którego można znaleźć zatrudnienie miedzy innymi w takich instytucjach jak: Policja, Straż Miejska, Służba Celna.

króliczek234
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: króliczek234 » 20 stycznia 2017, 18:46

W zasadzie wszystkie ścisłe i techniczne kierunki są teraz dobre. Na szczęście nawet jak ktoś jest humanistą, to też może to powiązać z takimi kierunkami. Ja lubię rysować i malować, dlatego zdecydowałam się pójść na grafikę reklamową. Nie żałuję, wiele przedmiotów wymaga twórczego myślenia i kreatywności, wiec kierunek idealny dla mnie :)

planet
Milczek
Milczek
Znak zodiaku: Lew

Postautor: planet » 21 stycznia 2017, 13:29

Takie, aby zostać komornikiem albo syndykiem.

kemo
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: kemo » 23 lutego 2017, 21:01

No właśnie dobra firma od przeprowadzek na pewno się przyda, bo sama się z nimi przeprowadzałam na studiach.

kosmo
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Rak

Postautor: kosmo » 28 lutego 2017, 15:06

Młodzi ludzie zawsze mają ciężki wybór, jeśli chodzi o wybór kierunku kształcenia. A przecież nie trzeba decydować się od razu na studia. Można skończyć szkołę policealną, która zapewnia praktyczny fach w ręku. Dla mnie zawsze wydawało się to rozsądniejszym rozwiązaniem niż 5 lat studiów, po których absolwentom także ciężko znaleźć pracę. A tak kierunków kształcenia w takiej szkole policealnej jest multum ? czy to związanych z medycyną np. technik dentystyczny, masażysta, kosmetolog po administracyjne, IT, ekonomiczne, przyrodnicze, mechaniczne etc.

króliczek234
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: króliczek234 » 10 marca 2017, 15:09

Ja studiuję grafikę reklamową i po pierwszym semestrze i liście przedmiotów, którą dostaliśmy na drugi mogę powiedzieć, że dobrze wybrałam. Dla mnie takie połączenie grafiki komputerowej z marketingiem to świetna opcja, na pewno bardzo wartościowa na rynku. Moim zdaniem grafika WSE to dobry kierunek dla osób kreatywnych. Bardzo często na zajęciach coś projektujemy, tworzymy, więc osoby bez zmysłu artystycznego mogą nie być aż tak zadowolone.

Wróć do „Pogaduszki”