Pomysł na biznes

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
smarkata
Milczek
Milczek

Re: Pomysł na biznes

Postautor: smarkata » 19 kwietnia 2016, 15:56

Poczytaj sobie poradnik pracownika poradnikpracownika.pl. Tu znajdziesz wiele ciekawych artykułów na tematy pracownicze. Jakie ZUS, obliczanie podatków itp. To bardzo dobra strona z artykułami pisanymi przez specjalistów pod kontem pracowniczym.

mniszka
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: mniszka » 28 maja 2016, 20:16

Dobrze, że jesteś już zorientowana w sprawach hurtowni, ale jeszcze sporo przed tobą. Będziesz zatrudniać pracowników? Musisz zorientować się w sprawach ZUSu i podatków tak jak poprzedniczka pisała. Pomyśl także o tym jaką metodą motywować ich do lepszej i bardziej efektywnej pracy.

Ajlar
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Postautor: Ajlar » 4 czerwca 2016, 23:52

Podrzuce dwa, zgola rozne pomysly na biznes: biznespodmarketem.pl - co o tym myslicie? Czy ktos z was dobrze by sie odnalazl i czul w ktoryms z nich? Ja musze przyznac, ze blizej mi do pizzy niz do myjni:P

majka.mitrega
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: majka.mitrega » 13 czerwca 2016, 12:33

Ciekawe pomysły na własny biznes. Ja się nie odważę...jak na razie ;)

rafek34
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: rafek34 » 14 czerwca 2016, 00:11

Witam.
Jeśli własna firma to oczywiście materiały by ją reklamować, aby logo firmy było rozpoznawalne oraz usługi jakie świadczy. Ulotki reklamowe jak i: etykietki samoprzylepne, firmowy papier, kolorowe koperty, foldery, katalogi, wizytówki firmy, kalendarze trójdzielne można zlecić drukarni. Drukarnia jest w stanie wykonać druk praktycznie wszystkiego i to bez jakichkolwiek ograniczeń, jeżeli chodzi o rodzaj powierzchni.

Raptyszka
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: Raptyszka » 16 czerwca 2016, 20:40

Ja już mam swój pomysł na biznes, ale go nie zdradzę :P Teraz tylko muszę znaleźć lokal pod ten biznes. Coś czuję, że postawię na biura w OVO Wrocław, bo to nowa inwestycja, więc będzie czysto i komfortowo. A Wy czym się sugerujecie przy wybieraniu biura?

planet
Milczek
Milczek

Postautor: planet » 24 czerwca 2016, 18:43

Handel jest dobrym biznesem, tylko nie drobnicą, bo na koszulkach polo zarobisz 20 złote i jeszcze połowę ci odeślą. Obserwuje znajomego i jego biznes. Bardzo dobrze na tym wychodzi. Rolnicy sprzedają taniej przed komornikiem, rozwodem, zaniedbane itp. Przebicie jest konkretne.

Fisza
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Postautor: Fisza » 27 czerwca 2016, 06:28

Ja od dwóch lat regularnie uprawiam wspinaczkę, mam wrażenie, że wkręcam się w to coraz bardziej z każdym miesiącem i coraz częściej zaczynam się zastanawiać nad rzuceniem pracy i rozkręceniem jakiegoś swojego małego biznesu, który byłby bliżej wspinaczki. Może niekoniecznie chciałabym być instruktorem, bo nie jestem pewna swoich umiejętności w przekazywaniu wiedzy i cierpliwości do ludzi, ale może sprzedaż odpowiedniego sprzętu? To chyba niezły pomysł na zarobek, taki sprzęt potrzebny jest przecież nie tylko do wspinaczki,ale też przy pracach na wysokościach itp.

kolia
Milczek
Milczek

Postautor: kolia » 27 czerwca 2016, 09:55

Pomyśl o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych- Ty możesz starać się o dofinansowaniu a taka osoba na pewno da 100% z siebie :)

Berenika88
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Postautor: Berenika88 » 2 lipca 2016, 12:53

Sama zawsze popierałam osoby, które miały na tyle odwagi i uporu, aby otworzyć własną firmę. Przy tym oczywiście warto pamiętać o zadbaniu o poszczególne kwestie, związane z prowadzeniem działalności i na pewno jedną z ważniejszych jest księgowość. Znacznie ułatwić jej prowadzenie korzystając z programu za sprawą którego, mamy możliwość sprawnego rozliczania się z kontrahentami.

kolia
Milczek
Milczek

Postautor: kolia » 13 lipca 2016, 11:57

Hej :) Może warto wziąć pożyczkę na nowy biznes? Sprawdźcie sobie w porównywarce pożyczkowej online. Świetna opcja, dowiecie się jaka pożyczka będzie najbardziej korzystna :)

Awatar użytkownika
celeste
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: celeste » 14 lipca 2016, 12:29

Według mnie przedsiębiorczości warto uczyć się już od najwcześniejszych lat.
Nawet nastolatki mogą zarabiać swoje pierwsze pieniądze, zaczynając swoje pierwsze biznesy w młodym wieku łatwiej jest osiągnąć sukces i znaleźć pomysł na biznes dla siebie.

rudanacja
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Strzelec

Postautor: rudanacja » 14 lipca 2016, 16:46

W naszym biznesie bardzo ważne są przede wszystkim dobrze wyszkolenie pracownicy. Ostatnio kursy na wózki widłowe robiliśmy. Widać poprawę w pracy:)

ikar
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: ikar » 15 lipca 2016, 12:58

Jak ktoś lubi się bawić w produkcję to zawsze może zająć się wyposażeniem hal produkcyjnych.

marcelina
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: marcelina » 15 lipca 2016, 17:16

pomysł na biznes juz u mnie sie zrealizował i posiadam niewielka firme :)) łatwo nie jest ale jestem szczęśliwa, ze jestem jak to mówia 'na swoim' :) teraz chce zorganizować kurs dla moim pracowników. Mimo, że mam ich niewiele, lepiej teraz włożyć w kurs, niż potem żałować. Macie może jakieś ciekawe oferty kursów?

Wróć do „Pogaduszki”