Pomysł na biznes

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
vega195
Raczkujący
Raczkujący

Re: Pomysł na biznes

Postautor: vega195 » 19 grudnia 2016, 16:18

Sam pomysł an biznes to za mało, aby odnieść sukces, potrzebny jest dokładny biznesplan i odpowiednio duże fundusze. W pierwszych latach działalności wydatki są bardzo wysokie w porównaniu do osiąganych zysków, także oszczędności trzeba szukać gdzie się tylko da - można np. zrezygnować z biura i zamiast tego wynająć wirtualne, można też zrezygnować z księgowej i i samodzielnie zajmować się sprawami finansowymi firmy.

laguna
Milczek
Milczek

Postautor: laguna » 22 grudnia 2016, 12:32

Można pomyśleć o tym, aby otworzyć jakiś lokal gastronomiczny. To na pewno będzie dobre rozwiązanie bo wiele osób uwielbia restauracje i kawiarnie.

marek0011
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: marek0011 » 23 grudnia 2016, 18:48

Teraz świetnym pomysłem jest prowadzenie parkingu. Wystarczy trochę wolnej przestrzeni, ogrodzenie, odpowiedni system parkingowy i gotowe. Nawet ludzi nie trzeba zatrudniać bo obecne technologie pozwalają na pełną automatykę.

marina
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: marina » 28 grudnia 2016, 14:55

Zdecydowanie warto organizować szkolenia dla swoich pracowników - tym bardziej jeśli prowadzicie własny biznes. Dobra sala szkoleniowa to połowa sukcesu takiego szkolenia. Koniecznie poszukajcie ciekawych opcji.

planet
Milczek
Milczek
Znak zodiaku: Lew

Postautor: planet » 30 grudnia 2016, 17:28

laguna pisze:Można pomyśleć o tym, aby otworzyć jakiś lokal gastronomiczny. To na pewno będzie dobre rozwiązanie bo wiele osób uwielbia restauracje i kawiarnie. Jeśli chodzi o wyposażenie..

W kwestii wyposażenia, to w pełni dostosowany do potrzeb biznesu asortyment do transportu,magazynowania, produkcji znajdziesz w firmie erg-system. Większość cukierni, piekarni, zakładów mięsnych korzysta z ich produktów.
Kojarzysz pewnie to standardowe, powszechnie używane.

Maszar
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Panna

Postautor: Maszar » 3 stycznia 2017, 09:08

Oooo, ile tu pomysłów na sklepy internetowe! Już parę sobie przejrzałam, są bardzo fajne ;)

Krystyna01
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: Krystyna01 » 7 stycznia 2017, 13:43

Widzę ,że pojawiło się tutaj wiele ciekawych linków, które warto rozważyć. Ja od siebie mogę dodać ,że warto zainwestować w reklamę, bo jest podstawą sukcesu każdego biznesu. Taka kampania promocyjna może podbić rynek i przyciągnąć wielu klientów. Jednak powinno zostać zaplanowana oraz zorganizowana profesjonalnie. Akurat agencja red8events ma wieloletnie doświadczenie w tej branży, wcześniej działali pod nazwą Unlimited Events i na koncie mają już takie kampanie jak dla Ibuprom czy Apap w Polsce. Reasumując współpraca z nimi przyniesie Ci wiele korzyści.

vega195
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: vega195 » 7 stycznia 2017, 14:29

laguna pisze:Może dobrym pomysłem na biznes będzie otwarcie sklepu?

Otwarcie sklepu będzie dobrym pomysłem na biznes, ale nie zwykłego sklepu, tylko internetowego - konkurencja na rynku jest co prawda wysoka, ale z dobrą ofertę można odnieść sukces. Planując otwarcie sklepu internetowego warto zajrzeć na pasejo.pl - znajduje się tam platforma e-commerce, która udostępnia darmowe oprogramowanie dla sklepów internetowych, umożliwiające jego założenie i prowadzenie.

kijekodkaszanki
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Baran

Postautor: kijekodkaszanki » 8 stycznia 2017, 00:54

Zastanawiałam się nad sklepem internetowym z rzeczami dla dzieci, od ubranek po zabawki i wózki. Sama mam maluchy, więc znam potrzeby rodziców. Chętnie doradzę tym, którzy dopiero wszystkiego się uczą, że na przykład wózek musi być solidny i wielofunkcyjny, który jednocześnie jest dostępny za rozsądną cenę. Miejsce na towar mam, ponieważ mieszkamy w dość dużym domu.

Milana
Milczek
Milczek

Postautor: Milana » 10 stycznia 2017, 09:42

Pomysł na biznes to zawsze jakiś początek, ale potem trzeba przejść do realizacji. Wiele osób decyduje się na biznes spożywczy czy transportowy, a jedno i drugie też się ze sobą łączy, w końcu trzeba zadbać o odpowiedni transport mięsa w specjalnych skrzynkach, żeby zachować ich świeżość i jakość. Biznes rządzi się własnymi prawami i chcąc go prowadzić trzeba też myśleć z wyprzedzeniem.

Julka95
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: Julka95 » 11 stycznia 2017, 21:38

Czasami nie ma wyjścia. Dzięki temu możemy zacząć realizować swoje pomysły i wykorzystać wiedzę, którą zdobyliśmy w trakcie pracy. Najważniejsze jest aby wszystko dokładnie przemyśleć i korzystać z dostępnych programów, jak księgowość online. Potem potrzeba wytrwałości, aby odnieść sukces.

smarkata
Milczek
Milczek

Re: Pomysł na biznes wypromować. Dlatego p

Postautor: smarkata » 13 stycznia 2017, 12:51

Własną działalność należy dobrze wypromować. Warto więc korzystać z dobrych drukarni.

Milana
Milczek
Milczek

Postautor: Milana » 16 stycznia 2017, 13:07

Wato też przy okazji zakładania biznesu pomyśleć o przyszłości firmy i pracownikach. Jeżeli chcemy zatrudniać na umowę zlecenie, to wypadałoby zapoznać się z nowymi zasadami, jakie zaczęły obowiązywać od tego roku. Uległa zmianie stawka godzinowa w 2017 roku w umowach zlecenie, ustalając tym samym najniższą stawkę, jaką może zaproponować pracodawca pracownikowi. Warto śledzić zmiany w prawie, bo w tym wypadku trzeba być na bieżąco.

luca185
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: luca185 » 19 stycznia 2017, 22:45

Pomysłów można mieć wiele. Jednak nie zawsze można mieć pieniądze na takie czynności. Warto tutaj pomyśleć o dotacji i pomocy fachowej.

planet
Milczek
Milczek
Znak zodiaku: Lew

Postautor: planet » 21 stycznia 2017, 13:12

Kto myśli o firmie działającej w branży spożywczej?

Wróć do „Pogaduszki”