Pomysł na biznes

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
ewelana
Raczkujący
Raczkujący

Re: Pomysł na biznes

Postautor: ewelana » 25 stycznia 2017, 18:21

Prawda jest taka, że jeśli zdecydowaliśmy się założyć działalność, to trzeba przejść odpowiednie kursy lub też, jeśli mamy pracowników, to zadbać o to, aby oni podnieśli swoje kwalifikacje.

megy
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: megy » 31 stycznia 2017, 17:17

Sprzedaż szczególnie za granicę wydaje być się interesującym pomysłem. Oferta jest bardzo niszowa. Problemem jest znalezienie odpowiednich odbiorców.

loko9
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: loko9 » 2 lutego 2017, 21:40

Z tym rolnictwem i sadownictwem to makabra, trzeba mieć cierpliwość by zająć się tą kwestią. Ja teraz zastanawiam się nad założeniem sadu. Opryskiwacz sadowniczy co raz częściej by mnie się przydał, przy takim ogromnym sadzie.

smarkata
Milczek
Milczek

Postautor: smarkata » 14 lutego 2017, 13:23

Mój mąż chce zainwestować w otwarcie własnej siłowni. Staram się mu pomóc i szukam odpowiedniego sprzętu. Trafiłam na materac gimnastyczny. To raczej propozycja dla mnie. Ale przeglądając zakładki zobaczyłam że propozycja Marbo Sport jest bardzo bogata. Bez kłopotu powinien wybrać sprzęt jaki chce mieć u siebie.

aniaola37
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: aniaola37 » 14 lutego 2017, 17:39

A ja polece zalozenie piekarni. Od lat o tym marzylam i strasznie sie balam o koszty. Na szczescie znalazlam odpowiedni sklep oferujacy, savpol i wszystko poszlo z gorki L)

kasia860318
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: kasia860318 » 17 lutego 2017, 13:55

Ja też od jakiegoś czasu mam własną firmę i jak na razie dość dobrze prosperuję. Zajmuję się internetowym doradztwem podatkowym. Problem miałam na początku bo mieszkam w małej wiosce i dane adresowe trochę odstraszały ale teraz ten problem ma z głowy bo wynajęłam sobie wirtualny adres i polecam to każdemu.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2017, 21:59 przez kasia860318, łącznie zmieniany 1 raz.

fiona45
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: fiona45 » 20 lutego 2017, 17:30

Pomysłów na biznes jest wiele jak wiemy sami na ten temat. Ale warto pomysł jeszcze dobrze przemyśleć. Dodatkowo do działalności warto pomyśleć o przechowywaniu dokumentów, ponieważ one są bardzo ważne. Wiele osób tak robi.

Tomia
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: Tomia » 21 lutego 2017, 16:23

Ja z zaciekawieniem przyglądam się pomysłom mojego brata, który jest fotografem. Właśnie odkrył możliwości, jakie dają zdjęcia z dronu.

bichon
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: bichon » 2 marca 2017, 18:26

Ja mam genialny pomysł na biznes ale niestety brak mi wystarczająco dużego kapitału :) Otóż kupiłbym nieruchomość w i wynajmowałbym je prawdopodobnie obcokrajowcom odwiedzającym stolicę. Myślę, że biznes by się przyjął :)

gunienka
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Strzelec

Postautor: gunienka » 3 marca 2017, 13:38

Własny biznes to świetna sprawa, ale warto pamiętać o tym, że organizacja wszystkiego i załatwianie formalności nie jest wcale łatwe. To, co powinno nas cieszyć to fakt, że mamy internet, a w sieci naprawdę można znaleźć mnóstwo przydatnych wskazówek i poradników, wiadomo, że to wszystkiego nie załatwi, ale na pewno bardzo pomoże.

monimm82
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: monimm82 » 6 marca 2017, 20:07

Mój pomysł to lokalnym sklep spożywczy. Już dopinam ostatnich formalności. Niestety nie jest to najłatwiejszy z biznesów do prowadzenia, jednak skorzystałam z franczyzy. Sama na pewno nie dałabym sobie rady z wszystkim, na szczęście natknęłam się na ich ofertę, która ułatwiła mi bardzo dużo rzeczy w mojej pracy.
Ostatnio zmieniony 10 marca 2017, 18:27 przez monimm82, łącznie zmieniany 1 raz.

marcelina
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: marcelina » 7 marca 2017, 12:51

Własny biznes to niezwykle piękna sprawa, tym bardziej gdy wcześniej chodziło się do znienawidzonej pracy :) ale wykombinować coś ciekawego i coś co zainteresuje innych nie jest już tak proste. Mnie też trochę czasu zajęło nim podjęłam tę ostateczną decyzje ale od niedawna mam własny sklep z artykułami papierniczymi, ja jestem z mojego małego własnego biznesu zadowolona :)

marina
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: marina » 7 marca 2017, 15:43

Dobrą opcją na własny biznes jest otwarcie lokalu gastronomicznego we franczyzie. Taką możliwość daje nam na przykład sieć fast foodów Western Chicken. W ramach tej sieci działa już z powodzeniem 14 lokali w całym kraju. Moim zdaniem to bardzo dobra opcja na swój biznes.

tomekkwak
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: tomekkwak » 10 marca 2017, 10:56

Zdecydowanie podczas tworzenia nowego biznesu nie należy zapominać o szkoleniach BHP. Niby coś, co w większości przypadków jest lekceważone, jednak ma bardzo istotne znaczenie podczas codziennej pracy. Osobiście od lat współpracuję z firmą BHP EXPERT, która zajmuje się szkoleniami BHP w Warszawie. Polecam rozeznać się na rynku i poszukać jakiegoś specjalisty.

Wioll
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: Wioll » 10 marca 2017, 17:10

nie ma co gadać teraz start-upy to modna rzecz. Tylko problem polega na tym, że stworzyć biznes to nie problem, ale zeby on po roku nie zniknął jak to się często dzieje to dopiero sukces. Budowanie marki to bardzo istotna kwestia. Potrzebna księgowa, biuro, pracownicy.. itd.

Wróć do „Pogaduszki”