Sklep internetowy - jak założyć?

To właśnie dzięki Internetowi tutaj się spotykamy. Rozmawiamy tutaj na wszystkie tematy związane z sieciami, routerami, protokołami oraz stronami internetowymi.
jarold
Raczkujący
Raczkujący

Re: Sklep internetowy - jak założyć?

Postautor: jarold » 16 listopada 2015, 10:58

Wejdź na stronę jakiejś firmy tworzącej strony. Często tworzą też sklepy. Może Ci coś ciekawego złożą.
Są emocje :)

dnowaczek878
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: dnowaczek878 » 29 lutego 2016, 15:21

Witaj,
Jak zakładasz sklep internetowy to myślę ,że powinieneś się z skontaktować z firmą kotrak.pl a dodatkowo również dobrać do tego oprogramowanie typu cdn optima, które pozwoli Ci mieć kontrolę nad całym biznesem ;)

edyta126p
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Panna

Postautor: edyta126p » 2 listopada 2016, 12:18

Profesjonalny sklep internetowy to podstawa sukcesu. Jednak ładna szata graficzna wszystkiego nie załatwi. Musimy też mieć zautomatyzowany system sprzedaży klasy B2B. Ułatwi on sprzedaż towarów oraz komunikacje pomiędzy sprzedawcą a klientem. Tego typu oprogramowanie oferuje Logito Sp. z o.o.. Sądzę, że jak profesjonalnie podejdziemy do sprawy, to interes szybko zacznie się rozwijać.

kasia860318
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: kasia860318 » 3 listopada 2016, 15:24

Pamiętaj też o wyposażeniu lokalu, bo nawet jak będziesz prowadził ten sklep w domu to podstawowe produkty musisz mieć już na start, chociażby takie jak artykuły do segregacji dokumentów, porządny fotel do biurka, bo zapewne spędzisz trochę czasu przed komputerem, dobra lampka tez ci się pewnie przyda, więc musisz te wszystkie wydatki tez wliczyć w koszty .

Maszar
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Panna

Postautor: Maszar » 7 listopada 2016, 02:17

Dlaczego w tak ważnym i pouczającym wątku nie ma mowy o kurierze, od którego w dużej mierze zależy sukces firmy? Gdyby nie kurier, to jak dostarczalibyście towar do klienta? Ja się już sparzyłam na takiej niewiedzy, ale na szczęście wiem już, jakich mamy liderów na rynku i stawiam na dhl. Kilka lat temu w ogóle się na tym nie znałam i popełniłam sporo błędów...

adik356
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: adik356 » 15 listopada 2016, 09:51

Niezależnie od tego, na którą z proponowanych firm czy agencji się zdecydujesz, pamiętaj by podpisać umowę od stworzenie sklepu internetowego. Taką przykładową umowę do pobrania za darmo znajdziesz tutaj poradnikprzedsiebiorcy.pl/pobierz/umowy . Jest to o tyle ważne, że prace nad sklepem przebiegają etapowo i wszystko musi być zgrane w czasie, by całość zaczęła działać. Rzuć okiem na tę umowę - z pewnością się przyda.

Harryswipt
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Strzelec
Kontaktowanie:

Wyświetl pierwszy nieprzeczytany post

Postautor: Harryswipt » 21 listopada 2016, 13:40

Dlaczego po dopisaniu przez kogoś dalszej treści w tym samym poście, nie wyświetla mi się to jako nieprzeczytane? Jakieś zabezpieczenia czy co

Awatar użytkownika
koralik12
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Postautor: koralik12 » 24 listopada 2016, 14:08

najlepiej poprosić o radę jakąś agencję reklamową :)

Awatar użytkownika
celeste
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: celeste » 25 listopada 2016, 17:27

Chcąc założyć sklep internetowy najwygodniej będzie skorzystać z możliwości jakie daje darmowa platforma e-commerce.
Sklep taki posiada integracje z programem księgowym, magazynowym, z systemem do fakturowania, oraz drukarką fiskalną.

vega195
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: vega195 » 28 listopada 2016, 16:38

Należy zacząć od wyboru platformy i narzędzi, następnie stworzenia strony, wykonania pozycjonowania i reklamy - większość tych zadań można też zlecić innej firmie. Trzeba też stworzyć magazyn i zaopatrzyć się w odpowiednią infrastrukturę niezbędną do realizacji zamówień - obsługę logistyczną także można zlecić innym firmom.

Klarena
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Skorpion

Postautor: Klarena » 4 stycznia 2017, 14:34

Właśnie takie platformy są najlepsze jeśli chodzi o sklepy internetowe. Mój facet zakładał sklep poprzez auroracreation. Zerknij sobie tutaj na pewno nie pożałujesz tym bardziej, że mają bardzo rozwinięty system i wiele funkcji, które dodatkowo wzbogacą taki sklep.

natalia86
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Strzelec

Postautor: natalia86 » 10 stycznia 2017, 14:17

Tutaj znajdziesz ciekawy sklep internetowy pasejo.pl w dodatku darmowy.

olgaa884
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: olgaa884 » 20 kwietnia 2017, 14:06

Chyba najłatwiej założyć sklep na jakiejś platformie typu shoper, czy prestahop - nie trzeba nawet znać się na projektowaniu i praktycznie nic to nie kosztuje. Po stworzeniu sklepu trzeba jeszcze zarejestrować dla niej domenę i wykupić hosting, domeną można zarejestrować m.in. na cal.pl hosting też tam można wykupić, całkiem tanio.

julkak
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: julkak » 25 kwietnia 2017, 17:23

Sporo cennych informacji i trafnych porad, warto z nich skorzystać. Ja tylko ze swojej strony dodam by wcześniej rozejrzeć się za sprawdzoną firmą kurierską, z którą warto nawiązać współpracę. Ze swojej strony polecam usługi Pogotowia Paczkowego https://www.pogotowiepaczkowe.pl/. Moja mama prowadzi podobny biznes i współpracę z nimi bardzo sobie chwali.

Ajlar
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Postautor: Ajlar » 11 maja 2017, 16:53

Samo zalozenie sklepu interne to dopiero poczatek naszego e-biznesu. Pomijajac wszelakie sprawy, co tam bedziemy sprzedawac itp itd - pozostaje wazna kwestia - jak klienci beda placic za zakupy, czyli po prostu - system platnosci. Ja stawiam na Tpay - https://tpay.com/ - solidny, szybki, bezpieczny i z duzymi mozliwosciami, jesli chodzi o rozne opcje zaplaty.

Wróć do „Internet”