Sklep internetowy - jak założyć?

To właśnie dzięki Internetowi tutaj się spotykamy. Rozmawiamy tutaj na wszystkie tematy związane z sieciami, routerami, protokołami oraz stronami internetowymi.
Maszar
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Panna

Re: Sklep internetowy - jak założyć?

Postautor: Maszar » 13 maja 2017, 12:49

julkak pisze:Sporo cennych informacji i trafnych porad, warto z nich skorzystać. Ja tylko ze swojej strony dodam by wcześniej rozejrzeć się za sprawdzoną firmą kurierską, z którą warto nawiązać współpracę.

To akurat prawda. Ja polecam przeczytać jak zamówić kuriera DHL. Sama nawiązałam z nimi współpracę biznesową i już nie wyobrażam sobie wysyłać poprzez inną firmę kurierską.

sko1
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: sko1 » 18 maja 2017, 13:10

Jeżeli chodzi o stronę techniczną czyli stronę www to jeżeli nie masz żadnego pojęcia o programowaniu to raczej zleć to jakiejś agencji i raczej nie wybieraj najtańszych ofert za dobry sklep trzeba dobrze zapłacić. Reszta rzeczy to już twoja sprawa- wszystko w twoich rękach, twój pomysł twoje kontakty biznesowe twoje pomysły na promocje itp.

buraki
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: buraki » 22 maja 2017, 11:37

Z czym chcesz ten sklep otworzyć? Jeśli mogę Ci podpowiedzieć to dobry byłby Stimago i jego kreator koszulek. Oczywiście, jeśli interesują Cię właśnie gadżety to myślę że się w tym odnajdziesz. Ja często szukałam dla siebie sposobu na życie, niestety nie zawsze się udawało, jednak taki sklep w sieci to światełko w tunelu.

Mary85
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Wodnik

Postautor: Mary85 » 24 maja 2017, 16:22

Nie wiem, czy tutaj się pojawiła ta propozycja, ale napiszę :) Ja polecam otworzenie sklepu internetowego na Sky-Shop.pl, bo oprogramowanie jest niewarajne, proste i funkcjonalne + oczywiście dobra obsluga klienta i niedrogi abonament. Resztę sami sobie poczytajcie :) Aha, wprowadzili prosty kreator do tworzenia grafiki i to jest super sprawa: https://www.youtube.com/watch?v=sUdD0pRBvn0 :)

buraki
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: buraki » 27 maja 2017, 05:20

Serwer, pamietasz o tym by taki dobry wykupić? Bardzo dobry hosting i serwerSDC, znajdziesz tutaj: https://www.sprintdatacenter.pl/serwery-dedykowane . Hosting serwera w SDC to w porównaniu podobnymi cenowo ofertami na rynku, wysokie bezpieczeństwo, szersze możliwości konfiguracji. Jak szukasz czegoś na lata to nawet się nie zastanawiaj, tylko przetestuj te firmę :)

glowka
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: glowka » 2 czerwca 2017, 14:14

Nie wiem czy ktoś wcześniej wspomniał o tym, że poza stworzeniem sklepu to trzeba go pozycjonować. W czasach obecnej konkurencji, pozycjonowanie stron internetowych jest niezbędne aby przebić się przez konkurencję.

Szamanka
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Postautor: Szamanka » 15 czerwca 2017, 13:08

Skoro nie bardzo wiesz jak się do tego zabrać to zleć to firmie z ofertą na http://stronysklepowe.pl
Firma uczciwa,dotrzymuje terminów,atrakcyjna cenowo i dba o to,by każdy klient dostał to,czego oczekuje.

Iwonamalek2
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: Iwonamalek2 » 17 czerwca 2017, 11:54

Chyba najlepiej zgłosić się do jakiejś firmy, która zakłada strony sklepowe właśnie. Korzystanie z gotowych usług często kończy się zacofanymi technologiami i brakiem aktualizacji przez serwery. Jeżeli już założycie swoje miejsce w sieci polecam zainteresować się płatnościami, to też jest bardzo istotny element. Dużo dobrego słyszałam o usłudze SMS Premium dla właścicieli sklepów. Takie rozwiązanie oferuje firma MyBill. Klienci bardzo sobie chwalą wygodę, prostotę i szybkość transakcji.

Ajlar
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Postautor: Ajlar » 20 czerwca 2017, 21:36

hmm nie wiem czy potrzebny bedzie az serwer dedykowany do sklepu internetowego? Moze byc to grubsza przesada - wiec po co przeplacac? Ja bym stawial sklep na VPSie - koszt sporo nizszy, a spokojnie wystarczy. Jakby co - zawsze mozna przeniesc na dedyka. Nie ma co szalec z kasa i wydawac bezsensownie. Tani VPS mozna juz wyrwac od 14zl/msc - w firmie Statnet - a parametry ma naprawde niezle:

1x2 GHz mocy CPU
1 GB pamięci RAM
10 GB powierzchni SSD
nielimitowany transfer

To najtansza opcja z dostepnych u nich - sa oczywiscie rowniez lepsze wersje, ale juz te kilka zlotych drozej. Pelna oferte mozna obejrzec na stronie https://www.statnet.pl

loko9
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: loko9 » 27 czerwca 2017, 18:09

W każdej firmie trzeba zadbać o to by był ład i porządek, a sprzet jaki musicie zapewnić ma być z wyższej półki jak ten tutaj https://ale.pl/ . Pamiętajcie, że jak wybierzecie drukarki, które będą się ciągle psuły to pracownicy nic nie wskórają a ich praca bedzie nieco opóźniona.

maksi
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: maksi » 29 czerwca 2017, 09:16

Pamiętaj by prowadząc sklep internetowy współpracować ze sprawdzonym przewoźnikiem, który będzie dostarczał towar do Twoich klientów. Kwestia wysyłki przedmiotu ma bowiem dla klienta wielokrotnie wręcz kluczowe znaczenie. Jeśli Twój sklep będzie dla platformie takiej jak Shoplo.com czy ecommerce24h.pl to najlepszą ofertą dla Ciebie będzie z pewnością BrokerKurier.pl https://www.brokerkurier.pl/api-dla-e-sklepow. Za pomocą usługi API w łatwy i szybki sposób wszystko skonfigurujesz i będziesz mógł dostarczać zamawiany przez klienta towar.

histeryczka66
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Postautor: histeryczka66 » 14 lipca 2017, 16:08

Sporo cennych rad się tutaj pojawia. A myślałaś żeby mieć też w ofercie paczki międzynarodowe na pewno umożliwi Ci to pozyskanie wielu nowych klientów :) warto o czymś takim pomyśleć

Wróć do „Internet”