Problem z dyskiem twardym

Sprzęt komputerowy już nie jest taki skomplikowany jak się wydaje na początku. Pomożemy i porozmawiamy na temat procesorów, pamięci i dysków twardych. Szukasz pomocy z wyborem komputera lub laptopa? Pomożemy wybrać.
Mystic
Raczkujący
Raczkujący

Problem z dyskiem twardym

Postautor: Mystic » 12 grudnia 2005, 14:10

witam
przytrafila mi sie niedawno nieciekawa rzecz. Otoz wrocilem do domu i zastalem moj komputer zrestartowany. Wypytalem rodziny. Nikt go nie dotykal, nie bylo awarii sieci elektrycznej... Po uruchomieniu okazalo sie ze jedna z partycji na dysku (50 Gb) nie dziala prawidlowo. Otoz wszystkie nazwy plikow i katalogow zostaly pozamieniane na "krzaki" (np: D║Só╗iD.┬▒ - nazwa jednego z katalogow) i w zaden sposob oczywiscie nie mozna sie do tego dostac ani tego zmienic. Czy wiecie moze co moglo spowodowac cos takiego? a przede wszystkim jak to naprawic i jak odzyskac dane z tego dysku? czy da sie to naprawic bez recznego odzyskiwania kazdego pliku? Prosze o pomoc i z gory dziekuje

Awatar użytkownika
paszczak000
Administrator
Administrator
Znak zodiaku: Panna
Nasza Klasa: 162689
Kontaktowanie:

Postautor: paszczak000 » 12 grudnia 2005, 16:03

A masz Windowsa, więc przyczyn może być naprawdę sporo. Bo kto wie co taki Windows robi podczas Twojej nieobecności. Również mógł być w sieci jakiś skok/brak/spadek napięcia i się komputer zresetował. Przyczyn jest wiele.
Jeżeli są to bardzo ważne dane i masz kasę to dzowń do:
http://www.ontrack.pl/
Jeśli masz troszkę mniej kasy to mogę pociecić Ci:
http://dyski.waw.pl/polska.html

Jeśli chcesz sam powalczyć to poszukaj programu typu: Easy Recovery
Najlepiej, jeżeli nie będziesz ZAPISYWAŁ czy KASOWAŁ na tym dysku przed uruchomieniem tego porgramu, bo możesz wszystko popsuć (nadpiszesz pliki etc)

A wracając do przyczyny. Pamiętam, że kiedyś mój kolega miał taką sytuacje. Wszystko na dysku było okej. Restart twardy XPka bo się zawiesił, przeleciał scandisk i pokazał takie krzaczki. Co sie potem okazało? Dysk miał bad sectory a scandisk zrobił resztę i mamy krzaczki :]

Jeżeli Twój dysk jest w technologii SMART (a pewnie jest) to możesz odczytać dane z jego pamięci, czy sam dysk nie zarejestrował jakiś błędów w jego działaniu. Nie wiem jakim programem można to zrobić na Windowsie. Poszukaj na google.pl
"Nobody will ever need more than 640k RAM!" -- Bill Gates, 1981
"Windows 95 needs at least 8 MB RAM." -- Bill Gates, 1996
"Nobody will ever need Windows" -- logical conclusion

Thongkon007
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Re: Problem z dyskiem twardym

Postautor: Thongkon007 » 27 lipca 2017, 05:53

It's a very good article, thank you.

??????????????

Wróć do „Hardware”