Zakup nowego laptopa

Sprzęt komputerowy już nie jest taki skomplikowany jak się wydaje na początku. Pomożemy i porozmawiamy na temat procesorów, pamięci i dysków twardych. Szukasz pomocy z wyborem komputera lub laptopa? Pomożemy wybrać.
Awatar użytkownika
paszczak000
Administrator
Administrator
Znak zodiaku: Panna
Nasza Klasa: 162689
Kontaktowanie:

Re: Zakup nowego laptopa

Postautor: paszczak000 » 27 lipca 2012, 17:38

Kup Dell z serii Vostro :)

Ale laptopy do gier to kiepsko.
"Nobody will ever need more than 640k RAM!" -- Bill Gates, 1981
"Windows 95 needs at least 8 MB RAM." -- Bill Gates, 1996
"Nobody will ever need Windows" -- logical conclusion

Kashue

Postautor: Kashue » 27 lipca 2012, 18:04

Cena 3tyś jest zdecydowania za wysoka jaką można dać za laptopa który nie ma robić nic nadzwyczajnego. Counter Strike dla obecnego sprzętu nie jest żadnym wymaganiem.
Chcesz mieć sprzęt 17 , 15 czy 12 calowy? Zamierzasz z laptopem gdzieś wychodzić czy używać go głównie jako domowy komputer?
Przykładowy laptop który przewyższa wymagania które opisałeś w pierwszym poście, cena ok 2 tyś.

Kashue

Postautor: Kashue » 28 lipca 2012, 00:57

Oprócz programów w stylu photoshop,3dmax, autocad to inne nie mają jakiś nadmiernych wymagań więc każdy laptop będzie dobry.

Kashue

Postautor: Kashue » 28 lipca 2012, 10:16

Rzadko używam tego komunikatora. Napisz do mnie pw w miarę możliwości pomogę.

Awatar użytkownika
vash
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: vash » 29 lipca 2012, 12:54

@eCo, drobna uwaga. Ty też się nie znasz, a piszesz. Prosząc o opinie nie powinieneś krytykować tych które nie spełniają Twoich oczekiwań. Bo jeśli chcesz usłyszeć, tylko słowa poparcia dla linku którego wrzuciłeś, by usprawiedliwić swoje sumienie, że dokonałeś rozsądnego zakupu to idź porozmawiać ze sprzedawcą.

W mojej ocenie pomysł złożenia samemu komputera nie taki zły. Jeśli tego nie potrafisz, to masz dwie opcje albo się nauczyć albo komuś za to zapłacić. Biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania, wszedłbym na stronę producenta, zobaczył jakie są wymagania dla w/w gry, potem przejrzał co jest na rynku i byś wiedział, że zasadniczo dowolny nowy komputer jest wstanie zaspokoić Twoje oczekiwania. Zatem na tym etapie jedyne na czym warto by było się rozwodzić to jego wygląd ;-).

Nie jestem ekspertem w dziedzinie sprzętu komputerowego, lecz link co podałeś jako ostatni zdecydowanie mieści się w budżecie a parametry jego zdecydowanie przewyższają Twoje oczekiwania. Zatem możesz się na niego zdecydować już teraz, lub przemyśleć czy od komputera który powinien Ci służyć przez kolejne kilka nie powinieneś oczekiwać czegoś więcej.

Kashue

Postautor: Kashue » 29 lipca 2012, 22:56

W poniższych linkach masz rankingi procesorów i kart graficznych bo te dwa podzespoły Cię najbardziej interesują.
http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php
http://www.videocardbenchmark.net/gpu_list.php
Choć dla Twoich wymagań te zestawy z Twoich linków do przerost formy nad treścią, ponieważ karty zintegrowane poradziłyby Sobie z CS 1.6 zapewne na full detalach, a programy o ile nie zajmujesz się projektowanie, obrabianiem grafiki lub renderowanie będą na pewno chodziły.
Kupując zestawy wymieniane przez Ciebie możesz już śmiało grać w nowe tytuły, tylko pytanie brzmi czy Ty tego chcesz, bo np kupując tańszy zestaw zaoszczędzone pieniądze mógłbyś wydać na duży monitor lub np dysk ssd który zmieniłby Twój zestaw w coś naprawdę szybkiego.

Awatar użytkownika
BoBsoN
Bywalec
Bywalec
Znak zodiaku: Wodnik
Kontaktowanie:

Postautor: BoBsoN » 4 października 2012, 14:54

To-szyby mają fatalną jakość. Przegrzewają się i często dochodzi do uszkodzenia łączy na gwintach ekran-klawiatura. Ogólnie miałem na firmie i nie polecę nikomu.
A szkoda, bo afaik to Toshiba wymyśliła ideę laptopa.
Jakże mógłbym nie mieć władzy? mienie władzy jest obowiązkiem króla!... tak więc zamilcz.

PartycjaW
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: PartycjaW » 28 lutego 2015, 18:16

Mam starą Toshibę i działa coś koło 10 lat bezawaryjnie. Jak się szanuje kompa to można go używać długo i nic z nim się nie dzieje, a był czas, że pracował całymi dniami.

Awatar użytkownika
celeste
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: celeste » 21 maja 2015, 15:36

Dobry laptop można teraz kupić za całkiem niewielkie pieniądze.

Awatar użytkownika
marcell
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: marcell » 24 września 2015, 15:59

Ja ostatnio kupowałem sobie nowy laptop. Postawiłem na sprawdzony porządny Dell. Aluminiowa obudowa, procesor i5 oraz dedykowana grafika. W środku windows 8 ( raczej nie będę aktualizował do 10 ale to jeszcze się zobaczy). Może i znajda sie trochę tańsze laptopy z podobnymi parametrami ale do tej marki mam zaufanie. Obecnie mają jedne z najlepszych i najmocniejszych laptopwó w ofercie.
Kupowalem na raty bo nie stać mnie było na to aby kupić za gotówkę. Zdecydowałem sie na zakup w sklepie rtv Euro agd, obecnie maja tam dobre ceny na sprzęt oraz możliwość rat 0%.

vahlder
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: vahlder » 13 stycznia 2016, 12:59

Dokładnie. Dell to bardzo dobra sprawa, byle kupić jakiegoś porządnego biznesowego, z aluminium, etc.

Krystyna01
Raczkujący
Raczkujący

Postautor: Krystyna01 » 10 września 2016, 15:18

Jeśli masz zamiar kupić laptop to lepiej nie byle jaki i nie z niepewnego źródła. Na tej stronie komputery360 znajdziesz zaufane sklepy no i może uda Ci się zakupić wybrany po niższej cenie. Mnie pomogli kiedy kupowałam tableta i zapłaciłam o 200zł mniej niż normalnie.

Wróć do „Hardware”